De Psychologie van veilig leren en presteren

Maastricht UMC+ | Specialist

Opleiden in een groep: de psychologie van veilig leren en presteren

Opleiden is niet alleen iets tussen opleider en AIOS, maar doe je met een hele opleidingsgroep. Samen wil je opleiden én prestaties leveren. Psychologische veiligheid zorgt ervoor dat medewerkers (incl. coassistenten, ANIOS en AIOS) durven om ideeën te opperen, kritiek te geven, zorgen te uiten en voelen dat ze erbij horen. Dat werkt niet alleen veel fijner, maar het stimuleert ook innovatie, bevordert leren (ook van fouten), en verbetert de zorg! 

Deze training richt zich op het verbeteren van psychologische veiligheid met als doel een aangenaam, efficiënte én effectief opleidings- en werkklimaat met ruimte voor presteren en innoveren.

De training duurt in totaal 8 uur. De training is opgebouwd uit een training-sessie (3 uur), een opdracht voor op de werkvloer (2 uur) en een terugkom-sessie / intervisie (2 uur). In de training-sessie leer je wat psychologische veiligheid is (en wat niet), wat de pijlers zijn van psychologische veiligheid, hoe je zelf acties kunt ondernemen om psychologische veiligheid te bevorderen, en hoe je systematisch een concreet stappenplan ter bevordering van de psychologische veiligheid kunt opzetten en uitvoeren. 

Als opdracht voer je een bescheiden nulmeting van psychologische veiligheid uit met een observatielijst, voer je het eigen stappenplan uit, voer je een nameting van psychologische veiligheid uit met een observatielijst, en reflecteer je over je eigen ervaringen, en over het proces en de resultaten.

Deze ervaringen vormen de input voor de terugkomsessie / intervisie. In deze terugkomsessie bespreek je met elkaar je ervaringen, bevindingen, leerpunten en toekomstige acties.

Accreditatie: 6 punten.

 

Docenten:  Steven Hornstra en Erwin George

De Psychologie van veilig leren en presteren
Maastricht UMC+ | Specialist